Rekondice 19. - 25. 6. 2021

26.06.2021 19:41

     Vážené a milé Roskařky a Roskaři, je 19. 6. 2021 a my se konečně po dlouhé nucelné pauze setkáváme na jarní rekondici na Pastvinách.

     Je horký, slunný den a my jsme zde, v penzionu Pastviny. Všude nás obklopuje krásná, svěží, voňavá, barevná a rozezpívaná příroda. Voní zde rozkvetlé louky, na nich září bílé kopretiny, létají pestrobarevní motýli. V korunách stromů uspořádali kosáci koncert. Všude cvrlikají vrabci a švitoří jiřičky.

     Jsme šťastni, že se konečně setkáváme a koná se rekondice, která je pro každého z nás srdeční záležitostí. Nabijeme zde energii, získáváme nové poznatky o naší diagnóze a životní zkušenosti.

     Minulý rok byl pro každého velmi náročný, nemohli jsme se setkávat, tak konečně nastal ten den D.

     Tato rekondice je pro nás odpočinková, ale samozřejmě nebudeme lelkovat a zahálet. Jako obvykle každé ráno začíná rozcvičkou. Naše tělíčko se probudí, protáhne, přivítá nový den.

     Dopoledne začínají přednáškami a besedami o naší nemoci, o léčbě. Předáváme si nové zkušenosti o životě s RS. Poté cvičíme, zaměřujeme se na posilování jednotlivých svalových partií, jejich uvolňování, na relaxace i meditace. Cvičili jsme např. s gumami. Jako každou rekondici za námi přijel masér pan Malík. Pod jeho šikovnými rukami se naše unavená tělíčka vzpruží.

     V úterý odpoledne jsme se vydali na výlet. Jedna parta jela do Neratova a druhá na lanovku na Dolní Moravu.

     Ve středu odpoledne jsme si zasoutěžili v hodu míčkem do koše, ve slovních soutěžích. Nuda u nás nemá šanci. Někteří z nás chodili na pravidelné vycházky. Byli jsme rádi, že nám přálo počasí, což je bezva. Samozřejmě proběhla také ergoterapie. Vyráběli jsme papírové krabičky na mýdla, technikou origami.

     Rekondice nám utekla jako voda a již se těšíme na podzim. Doufejme, že to situace dovolí a sejdeme se na podzimní rekondici. Přeji všem krásné léto, opatrujte se! :-)

Ester Dorušáková